Skóra dojrzała – ABC pielęgnacji

Dojrzała skóra wymaga dojrzałego traktowania i składników, które dadzą wolnym rodnikom znać, że nie ma żartów i rozpoczęła się poważna walka o młodość i piękno skóry. Chcesz zachować młodość na dłużej? Poznaj 3 składniki, które warto wprowadzić do pielęgnacji. Oto ABC pięknej, młodej skóry

Skóra dojrzała – alfabet pięknej skóry

A jak antyoksydatny

… a także anty aging i witamina A, czyli odpowiednia pielęgnacja, dostosowana do potrzeb skóry. Dojrzała cera potrzebuje nieco silniejszego działania i bardziej stanowczych metod pielęgnacji, które nie tylko zapobiegną nowym zmarszczkom, przebarwieniom czy przesuszeniu skóry, ale także ochronią ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, stresem oksydacyjnym oraz toksynami i smogiem. Pielęgnacja skóry dojrzałej powinan się opierać także na spłycaniu istniejących już zmarszczek. Drobne linie usuniesz stosując kremy z witaminą A, czyli retinolem. Dostarczaj go skórze wieczorem bacząc, by był to 100% retinol,a nie jego pochodne (retinoidy). Ponadto na co dzień obowiązkowo stosuj krem z wysokim filtrem (przynajmniej spf 30). Antyoksydantem jest m.in. biała herbata oraz olejek arganowy. Warto je włączyć do codziennej pielęgnacji skóry dojrzałej.

Witaminy z grupy B

Dość często pomijane w pielęgnacji i w codziennej diecie. Witaminy z grupy B to tymczasem podstawa pielęgnacji każdej cery, w tym także dojrzałej. Są cenne ponieważ mają wpływ nie tylko na wygląd skóry, ale także na włosy i paznokcie. Jeśli zauważyłaś u siebie słabnące rzęsy brwi czy łamliwe paznokcie a także znaczne pogorszenie się kondycji skóry (poszarzała, wiotka i mało elastyczna skóra) to znak, że potrzeba Ci witamin z grupy B. Możesz je suplementować albo szukać w kosmetykach. Dla skóry dojrzałej ważna jest niemal każda witamina z tej grupy, dlatego pamiętaj, by dostarczać jej regularnie tiaminę, ryboflawinę, niacynę, kwas pantotenowy, pirydoksynę, biotynę i kwas foliowy. Wszystkie one nie pozwolą Twojej skórze się starzeć i doskonale wpłyną na poprawę jej stanu.

Witamina C

Najsilniejszy antyoksydant, ale nie tylko. Witamina C nie bez powodu jest określana jako “witamina młodości”. Rewelacyjnie dba o cerę w każdym wieku. Dojrzała pokocha ją za właściwości rozjaśniające plamy i przebarwienia. Wszelkie pigmentacje skórne, które cera uzbierała po lecie znikną dzięki cennej witaminie.
Ponadto witamina C wymiata wolne rodniki, opóźnia procesy starzenia się skóry, poprawia jej elastyczność, jakość i stan. Likwiduje też trądzik wieku dojrzałego (ten młodzieńczy także) oraz ukoi skórę, wzmacniając ją i nasilając jej zdolność do regeneracji.
Witamina C powinna być dostarczana skórze w jak najlepszej formie, ponieważ tylko wtedy nie utleni się, zanim dotrze w głąb skóry. Szukaj w kosmetykach 3- 0 etylowego kwasu askorbinowego – to najlepsza forma 100% czystej witaminy C w dodatku przystosowana do zaawansowanej pielęgnacji na użytek domowy.

Dobre serum z witaminą C na dzień, oraz retinol stosowany na noc to najlepsi przyjaciele dojrzałej cery. Dołóż do tego kremy z filtrem i dokładne oczyszczanie (najlepiej za pomocą naturalnych olejków) a cera już nigdy nie będzie zmęczona, poszarzała i nie zdradzi Twojego wieku!