Witamina C w formie serum – królowa witamin najlepsza dla Twojej skóry

Witamina C to inaczej kwas askorbinowy – jedna z najcenniejszych witamin, jakiej potrzebuje nasz organizm. Nie tylko po to, by zachować zdrowie, ale też młody wygląd. To witamina C pobudza procesy regeneracyjne skóry, a ponadto poprawia jej stan i wygląd. Jak jeszcze działa na skórę największy mocarz wśród witamin?

Witamina C – działanie

Najcenniejszą właściwością witaminy C jest zdolność do blokowania wolnych rodników tlenowych (czyli do zwalczania szkodliwych, reaktywnych form tlenu). Ponadto witamina C pobudza syntezę kolagenu oraz elastyny i poprawia mikrocyrkulację w głębszych warstwach skóry. Wzmacnia też elastyczność ścian i naczynek włosowatych.Ponieważ lekko złuszcza stary naskórek – doskonale odnawia skórę, poprawia jej jakość, koloryt i ujednolica cerę.

To ciekawe!

Cząsteczki witaminy C są w stanie przejąć niesparowany, szkodliwy elektron i sprawiają, że staje się on obojętny dla skóry, dlatego blokują one stres oksydacyjny w komórkach.

Cenna witamina C wspiera też inne procesy w skórze: stymuluje syntezę ceramidów, dlatego nasila nawilżenie skóry, a jednocześnie chroni przed nadmiernym wysuszeniem oraz utratą elastyczności.
Doskonale uszczelnia naczynia krwionośne i wzmacnia ich elastyczność, oraz przyspiesza proces gojenia i zapobiega obrzękom, infekcjom bakteryjnym, zasinieniom skóry. Co więcej – witamina C rozjaśnia przebarwienia, ponieważ hamuje syntezę melaniny. Delikatnie złuszcza, a zatem odnawia naskórek, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, jest pomocna w leczeniu trądziku. Jest niezastąpiona w codziennej pielęgnacji skóry w każdym wieku.

Działa przeciwzmarszczkowo, nie tylko dlatego, że wymiata wolne rodniki, ale ponieważ hamuje aktywność szkodliwych enzymów skórnych, powodujących rozpad kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Podsumowując, działanie królowej witamin można opisać jako:

 • ODMŁODZENIE
 • REGENERACJA
 • ROZŚWIETLENIE 
 • OCHRONA 
 • DOSKONAŁY WYGLĄD SKÓRY 

Witamina C – dla kogo, kiedy po nią sięgać?

Witamina C ma to spectrum kosmetycznych zastosowań, a kosmetyki zawierające witaminę C są idealne dla każdego. Stosuj ją w pielęgnacji:

 • skóry dojrzałej, ze zmarszczkami, pozbawionej jędrności
 • cery zmęczonej, poszarzałej, bez blasku
 • cery, która wymaga lekkiej rewitalizacji (np. po zimie lub lecie)
 • skóry ze zmianami trądzikowymi (trądzik wieku dorosłego i młodzieńczego)
 • osób walczących z przebarwieniami, piegami,
 • przy nierównomiernym kolorycie skóry
 • w pielęgnacji cer naczynkowych
 • jako ochronę dodatkową ochronę skóry

Formy witaminy C – dlaczego są ważne?

Witamina C jest silnym i “walecznym” antyoksydantem, lecz przy tym dość nietrwałym. Może ulec rozpadowi, zanim dotrze pod skórę. Aby działała, często umieszcza się ją w specjalnym nośniku. Najlepszą formą jest serum olejowe, ponieważ tylko takie zawiera cenne liposomy, czyli “tłuszczowe” kuleczki, które są najdoskonalszym nośnikiem dla tej doskonałej, lecz nietrwałej witaminy. Serum do twarzy w samym swoim założeniu jest ukierunkowane na pielęgnację głębszych warstw skóry, podczas gdy kremy do twarzy działają jedynie ochronnie i powierzchownie.

Dziś możliwy jest już lepszy transport witaminy C do głębszych warstw skóry dzięki specjalnym nośnikom, czyli liposomom, nanosomom, nanodyskom.To sprawia, że utlenianie może być opóźnione nawet o kilka dni. To rewolucja w dziedzinie pielęgnacji, ponieważ znacznie zwiększa się skuteczność i efektywność witaminy C: można ją kumulować w tkankach i silniej odżywi skórę. Jednak wciąż najlepszą metodą jest wybór dobrej formy witaminy C i umieszczenie jej w serum do twarzy.

Pamietaj!

Aby w pełni odczuć ogromne możliwości oddziaływania witaminy C na głębsze warstwy skóry, musi ona być w odpowiednim kosmetyku, dobrym stężeniu i takiej postaci, która pozwoli jej wniknąć głębiej i działać jak najlepiej.

Najlepsza witamina C? Nanoil Vit. C Face Serum – spełnia wszelkie oczekiwania

Nanoil Vit. C Face Serum

Jaką witaminę C wybrać? Oczywiście stabilną, czyli taką, która nie rozpada się zanim dotrze do skóry. Najlepiej, jeśli zostanie zamknięta w dobrym serum do twarzy, którego cząsteczki sprawnie przetransportują ją pod skórę, głębiej niż krem. Kosmetykiem o najlepszej formie witaminy C jest serum do twarzy Nanoil Wit. C – lekkie, idealne pod makijaż, niezwykle skuteczne, dedykowane każdej cerze. To  3-0 etylowy kwas askorbinowy: stabilny, trwały i działa tam, gdzie powinien – we wnętrzu skóry. Efekt to cera jak marzenie: idealny koloryt, promienna i wypoczęta skóra, zero niedoskonałości, przebarwień i trądziku.

Więcej o produkcie

Dobre serum z witaminą C – efekty

Jeśli sięgniesz po dobre serum z witaminą C, możesz spodziewać się doskonałych efektów i metamorfozy dla Twojej skóry! Dobra witamina C działa jak wytrawny lekarz-specjalista do spraw cery. Efektem jest młoda, gładka i miła w dotyku,rozjaśniona i promienna skóra bez przebarwień i plam po trądziku czy słońcu, a także doskonale nawilżona, gładka i bez niedoskonałości. Wyleczony trądzik i brak wyraźnych zmarszczek, sprawna synteza kolagenu, zawsze wypoczęta skóra – to efekt regularnego stosowania witaminy C. Nic dziwnego, że jest to składnik kosmetyczny klasy VIP, którego nie da się niczym zastąpić.