3 najlepsze sposoby na suche skórki – peeling, serum i olej

Suche skórki to zmora kobiet, które lubią malować się na co dzień. Fluid podkreśla każdą niedoskonałość i sprawia, że nawet najdrobniejsza suchość skóry jest widoczna. Czy można temu jakoś zaradzić? Poznaj 3 najlepsze sposoby na suche skórki.

Przede wszystkim są problemem estetycznym. Ale nie tylko, bo suche skórki to sygnał od organizmu, że czegoś mu brakuje: nawilżenia, odżywienia, wzmocnienia. Warto przyjrzeć się im nieco lepiej.

Suche skórki na twarzy. Skąd się biorą?

Czasami są oznaką choroby takiej jak egzema, łuszczyca lub AZS. Nie warto jednak od razu wpadać w panikę, bo w większości przypadków przyczyna to odwodnienie organizmu. Gdy nie nawadniamy go odpowiednio, a w naszej diecie brakuje kwasów tłuszczowych nienasyconych, na naszej skórze mogą pojawiać się uciążliwe suche skórki. Na twarzy, bo właśnie tu ta skóra jest najcieńsza i najszybciej wytraca wodę.

Przyczyny pojawiania się suchych skórek mogą być różne. Warto pamiętać, że najczęściej powodują je:

  • odwodnienie organizmu,
  • brak nawilżania w pielęgnacji,
  • praca w klimatyzowanych pomieszczeniach,
  • stosowanie kosmetyków wysuszających,
  • brak ochrony przed czynnikami atmosferycznymi.

Jak zlikwidować suche skórki na twarzy?

Podstawa to oczywiście nawilżanie skóry od środka i dostarczanie jej odpowiedniej ilości składników odżywczych w diecie. To, co jemy, ma znaczący wpływ na to, jak wygląda nasza cera. Najlepszy sposób na suche skórki to – picie min. 2 litrów wody dziennie i wprowadzenie do diety produktów bogatych w kwasy omega. Mogą to być zdrowe oleje, awokado, tłuste ryby morskie, orzechy i nasiona. Oczywiście nie należy zapominać o tym, że dieta ogólnie powinna być zrównoważona, ponieważ to zawsze wychodzi na zdrowie naszej skórze, włosom i paznokciom.

Druga ważna kwestia to odpowiednia pielęgnacja nastawiona na nawilżanie i ochronę skóry. Powinna iść w parze ze zdrową dietą, a nie być jej zamiennikiem, bo ważne jest jednoczesne działanie od wewnątrz i z zewnątrz. Co pomoże zlikwidować suche skórki?

Trzy najlepsze sposoby na suche skórki

W pielęgnacji liczy się kompleksowe działanie, dlatego najlepszy sposób na suche skórki to jednoczesne złuszczanie martwego naskórka, dogłębne nawilżanie skóry i jej ochrona przed czynnikami szkodliwymi.

Jeśli masz suche skórki, powinnaś sięgnąć po trzy produkty.

  1. Peeling do twarzy – może być mechaniczny (z drobinkami złuszczającymi) lub enzymatyczny (na bazie kwasów), ale ważne, żeby stosować go regularnie np. co 2-3 dni. Pomaga złuszczać suche skórki, wygładzać skórę i pobudzać ją do regeneracji.
  2. Serum do twarzy – najlepiej wybrać to mocno nawilżające z kwasem hialuronowym, dzięki czemu skóra będzie lepiej nawodniona od środka. Taki skoncentrowany produkt trzeba nakładać minimum raz dziennie np. po wieczornym oczyszczaniu twarzy.
  3. Olejek do twarzy – trzeci krok w pielęgnacji skóry z tendencją do wysuszania się, to zastosowanie naturalnego olejku kosmetycznego (arganowego, makadamia, jojoba). Nałożony na skórę po wchłonięciu się serum stworzy okluzyjną warstwę zapobiegającą utracie nawilżenia.