Jak stosować serum do twarzy? Pięć prostych zasad

O niesamowitych właściwościach serum wie chyba każdy. Mało kto jednak poświęca uwagę temu, jak stosować serum, aby wydobyć z niego 100% mocy. Oto pięć prostych zasad, które warto znać.

Namówiona przez siostrę/przyjaciółkę/kosmetyczkę kupiłaś serum do twarzy, licząc, że zadziała szybciej i skuteczniej niż twój krem. Niestety od tygodni nie zauważasz poprawy. Problemem nie jest wybór produktu. Sęk w tym, że prawdopodobnie używasz go w niewłaściwy sposób. Jak zrobić to dobrze? Oto pięć zasad stosowania serum do twarzy.

Jak stosować serum do twarzy?

1. Nie zastępuj nim kremu i zawsze stosuj je w duecie.

Wiele osób błędnie myśli, że serum jest zamiennikiem kremu. Odstawiają więc swój dotychczasowy kosmetyk i w jego miejsce wprowadzają serum. To błąd, ponieważ właściwości i sposób działania kremu oraz serum są zupełnie inne – serum działa w głębi skóry, podczas gdy krem tylko na jej powierzchni. Zamiast więc zastępować jedno drugim, stosuj najpierw serum, a następnie krem. Dzięki temu składniki serum zadziałają w najgłębszych warstwach skóry, regenerując ją i odbudowując, a krem otuli cerę cienką, ochronną warstwą zapobiegającą utracie nawilżenia.

2. Serum nakładaj tylko na oczyszczoną skórę.

Składniki serum są maleńkie i świetnie radzą sobie z docieraniem w głąb skóry, nie mniej jednak warto im to ułatwić. Wystarczy dobrze oczyścić skórę z makijażu i innych zanieczyszczeń, a wtedy serum będzie działało efektywniej. Zasada w demakijażu jest taka, że trzeba to robić do momentu aż wacik będzie całkowicie czysty, a potem warto jeszcze dokładnie umyć twarz np. żelem myjącym. Po osuszeniu można nakładać serum.

3. Przed nałożeniem serum nie używaj oleistych produktów.

Czasami serum do twarzy może nie działać tak, jak trzeba, mimo dokładnego umycia twarzy. W czym tkwi problem? W doborze składników myjących – jeśli są tłuste, na bazie olejów, będą tworzyły na skórze warstwę okluzyjną utrudniającą wnikanie serum w głąb skóry. Przed użyciem serum nie należy stosować olejków do demakijażu, mleczek i płynów dwufazowych.

4. Stosuj serum regularnie, a nie tylko raz na jakiś czas.

Ważna zasada w pielęgnacji twarzy serum to stosowanie go regularnie. Błędem jest uznawanie tego kosmetyku za tymczasową kurację, bo skóra potrzebuje takiej intensywnej pielęgnacji i skoncentrowanej dawki składników odżywczych cały czas. Najlepsze i trwałe efekty daje więc stosowanie serum do twarzy regularnie, każdego dnia – raz dziennie lub rano i wieczorem.

5. Serum nakładaj, wklepując je delikatnie w skórę.

Podczas samej aplikacji ważne jest też to, w jaki sposób nakładamy serum na twarz. Warto robić to, nie rozciągając nadmiernie skóry – chodzi przecież o to, żeby ją uelastycznić, nie na odwrót. Najlepiej sprawdza się delikatne wklepywanie serum w twarz palcami. Opukiwanie twarzy opuszkami poprawia krążenie i sprawia, że serum wchłania się szybciej, a skóra jest bardziej zenergetyzowana.