Serum do twarzy z retinolem. Jakie wybrać i jak stosować?

Witamina A jest jedną z najsilniej działających substancji w kosmetyce. To wyjaśnia, dlaczego tak chętnie sięgamy po serum do twarzy z retinolem – bo kompleksowo dba o cerę, odmładza ją, spłyca zmarszczki i rozjaśnia. Czy wiesz, dlaczego warto stosować retinol w pielęgnacji twarzy i jakie serum z jego dodatkiem wybrać?

Jeszcze do niedawna miano królowej pielęgnacji anti-age dumnie przypisywano innej witaminie – E. Dziś za najsilniejszy składnik kosmetyków odmładzających uważa się witaminę A, czyli retinol. To dlatego na rynku coraz więcej jest kosmetyków, których głównym składnikiem aktywnym jest właśnie ta witamina. Najpopularniejsze jest oczywiście serum do twarzy z retinolem: skoncentrowane i działające najsilniej.

Co warto wiedzieć o samym retinolu, a także o serum do twarzy na jego bazie? Sprawdź, czy wiesz wszystko na temat tego składnika i jego wykorzystaniu w codziennej pielęgnacji skóry.

Serum do twarzy z retinolem

To jedno z najpopularniejszych serum do twarzy o działaniu anti-age. Chętnie sięgają po nie kobiety, które zauważają u siebie pierwsze zmarszczki i utratę elastyczności skóry. Choć to nie jedyny przypadek, w którym serum do twarzy z retinolem się sprawdza, bo można stosować je także na cerę trądzikową lub przebarwioną. Witamina A jest w stanie pomóc w każdej sytuacji, gdy na cerze pojawiają się niedoskonałości – zwłaszcza gdy zastosujemy ją w formie skoncentrowanego serum, które działa silniej niż krem liftingujący. Zanim jednak zdecydujemy się wybrać serum do twarzy z retinolem, warto przyjrzeć się bliżej temu składnikowi.

Retinol – właściwości i działanie w kosmetyce

Popularność serum z retinolem nie powinna dziwić. W końcu to witamina, która pełni w naszym organizmie bardzo ważne funkcje – wzmacnia odporność na infekcje i pobudza odnowę komórkową. Najbardziej doceniane są jednak właściwości pielęgnacyjne retinolu.

Jak witamina A działa na skórę? To składnik, który bierze udział w syntezie białek, przyspiesza metabolizm i podziały komórkowe. Działa tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla zachowania zdrowia i młodego wyglądu skóry. Regularne stosowanie go w pielęgnacji skóry (zwłaszcza skóry na twarzy) przynosi wiele korzyści, bo retinol: złuszcza martwy naskórek, przyspiesza regenerację i pobudza produkcję kolagenu+elastyny. Dzięki temu skóra odzyskuje swoją naturalną sprężystość, elastyczność i gładkość już po kilku użyciach serum do twarzy z retinolem.

Najlepsze serum do twarzy z retinolem

Nanoil - serum do twarzy z retinolem

Jeśli chodzi o serum z retinolem, warto stawiać na sprawdzone produkty o potwierdzonej skuteczności – takie jak Nanoil Retinol Face Serum. To bez dwóch zdań najlepiej skomponowane serum do twarzy z retinolem, odmładzający eliksir, dzięki któremu cera odzyskuje młodzieńczy blask, jędrność i kolor. W składzie serum króluje 100% witamina A, a także dodatkowy silny antyoksydant (Boerhavia Diffusa Root Extract). Serum jest lekkie, wchłania się bardzo szybko i działa od pierwszego nałożenia. Jakie właściwości ma serum z retinolem Nanoil?

  • Rozjaśnia przebarwienia i rozświetla cerę.
  • Uelastycznia, ujędrnia i nadaje skórze sprężystość.
  • Wspiera naturalny proces złuszczania naskórka.
  • Spłyca zmarszczki i poprawia owal twarzy.
  • Wspiera kuracje przeciwtrądzikowe.
Więcej o produkcie

O tym pamiętaj, stosując retinol

W dobrym serum do twarzy retinol jest składnikiem całkowicie bezpiecznym dla skóry. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to bardzo silna substancja, która może uwrażliwiać skórę – oczywiście nie dzieje się to zawsze. Kiedy retinol może szkodzić i jak działa działa na skórę? Jeśli użyjemy go zbyt dużo i nie ochronimy skóry przed słońcem, możemy odczuć dyskomfort. Dlatego zaleca się stosowanie retinolu pod krem z filtrem UV. Można też wykorzystać go w pielęgnacji wieczornej, dzięki czemu zapewnimy jej regenerację ze zdwojoną nocą, podczas gdy my będziemy spać.

Jak zacząć stosować retinol na twarz?

Jeśli chcemy zadbać o swoją skórę dobrze i odmłodzić ją z pomocą serum do twarzy z retinolem, nie wystarczy kupić pierwszy lepszy kosmetyk z dodatkiem witaminy A. To silna substancja, do której trzeba przyzwyczaić skórę, dlatego warto zacząć od produktów z dodatkiem retinolu w niższych stężeniach. Stopniowanie wprowadzenie go do standardowej, codziennej pielęgnacji skóry jest dobrym pomysłem. Początkowo warto zacząć od 0,2%, zwiększając stężenie do 1%, a nawet 2%.

Oczywiście ważna jest też częstotliwość stosowania serum do twarzy z retinolem i długość kuracji – na początek retinol można stosować rzadziej np. raz w tygodniu, stopniowo dążąc do codziennej pielęgnacji tym składnikiem. Warto też pamiętać, że kuracja witaminą A powinna trwać ok. 6 miesięcy, a po tym czasie można zmniejszyć jej intensywność. Zwłaszcza że efekty pojawią się na pewno.