Jak rozświetlić cerę? Najlepsze sposoby na #healthyglow

Cera pełna blasku? To nic trudnego! Umiejętne rozświetlenie twarzy to prosty sposób na to, żeby wyglądała świeżo i promiennie. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak rozświetlić cerę, sprawdź te patenty.

Promienna, świetlista cera to nie tylko chwilowy trend. To najprostszy sposób na to, żeby zachować młody wygląd na dłużej i czuć się dobrze w swojej skórze. Wiedzą o tym gwiazdy, które coraz częściej wybierają efekt #healthyglow na czerwonym dywanie. Bo czasami mniej znaczy więcej, a rozświetlający makijaż zamiast mocniejszych akcentów to krok w najlepszą stronę. Krok do naturalnie pięknej cery!

Naturalnie rozświetlona cera

Jak rozświetlić cerę? Pierwszy sposób to oczywiście pielęgnacja. Nie wolno zapominać, że najpiękniej wygląda naturalnie świetlista cera, czyli zdrowa cera. Jeśli nie brakuje jej nawilżenia, jest dobrze odżywiona, zregenerowana i chroniona przed podrażnieniami, będzie miała naturalny blask. To najpiękniejszy efekt, do którego warto dążyć.

Żeby osiągnąć ten naturalny efekt rozświetlenia cery, warto inspirować się azjatyckim podejściem do pielęgnacji – ich wieloetapowe dbanie o twarz, stosowanie wielu kosmetyków i pilnowanie kolejności ich nakładania daje niesamowite rezultaty. Trzeba więc działać na kilku płaszczyznach – nawilżać, odżywiać, regenerować i chronić. Można wykorzystać do tego kremy, serum, maski, ale też naturalne olejki. Choć i tak najlepsze działanie ma odpowiednie łączenie właściwości ich wszystkich.

Lista zasad. Jak rozświetlić cerę?

  1. Myj twarz dwa razy dziennie – regularne oczyszczanie cery to podstawa, jeśli chcemy, żeby była gładka i promienna. Najlepiej robić to dwuetapowo: robiąc demakijaż, a następnie myjąc twarz np. olejami. OCM (oczyszczanie twarzy olejami) to najlepszy sposób na rozświetlenie cery.
  2. Regularnie złuszczaj naskórek – najpiękniej wygląda cera, która jest gładka i jednolita, bo wtedy naturalne światło przepięknie gra na każdym jej fragmencie. Żeby osiągnąć taki efekt, wystarczy regularne złuszczanie naskórka peelingami mechanicznymi lub enzymatycznymi. Dobrą opcją jest też zastosowanie szczoteczki do mycia twarzy.
  3. Chroń skórę przed słońcem – wróg naszej skóry numer jeden, czyli promieniowanie UV, może jej skutecznie odebrać blask i piękno. Dlatego ochrona przed słońcem kremami lub olejami jest kluczowa.
  4. Dbaj o odpowiednie nawilżenie – na rozświetlenie cery wpływ ma też jej kondycja, a przede wszystkim to, czy jest odpowiednio nawilżona. Użyj nawilżającego serum do twarzy, kremu lub maski humektantowej i przywróć swojej skórze odpowiedni poziom nawilżenia.

Rozświetlające kosmetyki do twarzy

Najprostszy sposób na to, jak rozświetlić cerę, to – oprócz odpowiedniej pielęgnacji – użycie kosmetyków ze składnikami, które przywrócą skórze blask i piękno. Co warto zastosować?

Wśród rozświetlających kosmetyków do twarzy głównej roli wcale nie grają kremy i maski. Tylko skoncentrowane serum rozświetlające jest w stanie szybko i na długo nadać skórze blask i ujednolicić jej kolor. Ale nie każde! Dobre rozświetlające serum do twarzy powinno zawierać:

  • witaminę C o właściwościach rozjaśniających,
  • witaminę B3, która wspomaga walkę z przebarwieniami,
  • witaminę A, czyli odmładzający retinol,
  • kolagen, który nadaje sprężystość, a więc też rozświetla.

Makijaż rozświetlający, czyli szybki ratunek

W awaryjnej sytuacji, gdy skóra jest nieco przesuszona i matowa, a my chcemy wyglądać dobrze, możemy sięgnąć po rozświetlający makijaż. To makijaż, w którym główną rolę gra światło i to właśnie dzięki niemu uzyskujemy efekt #healthyglow.

Najważniejsza zasada makijażu rozświetlającego to: stopniowe nakładanie kosmetyku i wybór takich, które mają naturalny blask. Jeśli mamy już dobry rozświetlacz, wystarczy nakładać go na miejsca, które chcemy podkreślić: kości policzkowe, miejsce tuż po łukiem brwiowym, czoło, nos, brodę, łuk kupidyna, kąciki oczu. Pamiętamy przy tym, że stosować go tylko na miejsca, gdzie skóra jest gładka, bo największą wadą rozświetlacza jest to, że może podkreślać niedoskonałości, nierówności i zmarszczki.

Pamiętaj też, żeby nie przesadzić, bo zbyt mocny makijaż rozświetlający nie będzie wyglądał dobrze – jak we wszystkim, tutaj również potrzebny jest umiar.