Proste zmiany w pielęgnacji, które pokocha Twoja cera

Chcesz wprowadzić nowe dobre nawyki w pielęgnacji? Najlepszą zmianą będzie po prostu rezygnacja tych złych. Codziennie nieświadomie popełniamy mnóstwo błędów w pielęgnacji. Uświadomienie ich sobie to ukłon w stronę pięknej cery. Sprawdź, czego NIE robić, by mieć cerę jak marzenie!

Błędy w codziennej pielęgnacji cery

 1. Nieodpowiednie i pobieżne oczyszczanie twarzy – często myjemy ją za krótko, po macoszemu traktując etap masażu,oczyszczanie twarzy wykonujemy ekspresowo, ograniczając się jedynie do usunięcia makijażu, i niestety nie zmywamy ze skóry płynu micelarnego,
 2. Używamy wysuszających kosmetyków myjących – tego nie lubi nawet tłusta skóra, a co dopiero wrażliwa, sucha, naczynkowa. Zamiast stosować żel do mycia twarzy, lepiej postaw na delikatną piankę myjącą, która dodatkowo nawilża, pielęgnuje i koi cerę.
 3. Pomijamy etap tonizowania, a tymczasem tonik jest jednym z najważniejszych kosmetyków dla Twojej skóry! Przywraca jej odpowiednie pH czyli kwasowość, zmiękcza, domywa, zwiększa chłonność i pielęgnuje.
 4. Nie robimy regularnie peelingu skóry – co prowadzi do gromadzenie się na powierzchni starego naskórka, sebum, zanieczyszczeń, sprzyja powstawaniu wągrów i niedoskonałości.
 5. Nie stosujemy kremów z filtrem ochronnym – okazuje się, że promieniowanie UV jest szkodliwe dla skóry przez cały rok. Dociera do nas nawet przez warstwę chmur, przenika przez szkło (szyby) i odzież. Skórę twarzy trzeba szczególnie osłaniać przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, zwłaszcza, jeśli dodatkowo stosujemy produkty z retinolem.
 6. Przez cały rok stosujemy te same kosmetyki pielęgnacyjne, a tymczasem każda pora roku rządzi się swoimi prawami i wymaga od nas innej pielęgnacji, nastawionej na potrzeby oraz specjalistyczną ochronę skóry.
 7. Nie czytamy składów kosmetyków – to obecnie jeden z najsilniejszych “trendów” w pielęgnacji. Znajomość składników kremu czy każdego innego produktu pozwoli Ci wybrać najlepszy, o bezpiecznych składnikach, z przewagą substancji naturalnych o doskonałym działaniu na skórę. Unikniesz PEG-ów, mikroplastików, silikonów, alkoholi.
 8. Nie pilnujemy kolejności nakładania kosmetyków, przez co obniżamy ich jakość, efekty i możemy zamiast polepszyć-pogorszyć jakość skóry.
  nie sprawdzamy świeżości stosowanych kosmetyków,
 9. Nie myjemy rąk przed oczyszczaniem skóry i aplikacją kremu – to niestety nagminne i robi tak wiele osób. W ten sposób przenosimy barketie z dłoni na twarz i możemy doprowadzić do poważnych zakażeń skóry i infekcji bakteryjnych.
 10. Wycieramy twarz tym samym ręcznikiem, którym wycieramy ręce, co daje podobny efekt jak w przypadku nie umytych dłoni. Na ręczniku bakterie mają dodatkowo idealne, wilgotne środowisko do namnażania. Do twarzy najlepiej stosować po prostu jednorazowe, papierowe ręczniczki kuchenne.

Ta lista to najważniejsze, najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji. Sprawdź, czy wśród nich nie ma Twoich i jeśli tak – zmień je a wkrótce zobaczysz, że stan Twojej skóry także znacznie się poprawi. Udanej pielęgnacji!