Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate

Popularne serum na noc to z kolei Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate, pielęgnacyjny koncentrat wybierany jako remedium na problemy skóry osłabionej. Jest to jedno z droższych serum do twarzy, dlatego chętniej wybierane niż oryginał są zamienniki. Recenzje wskazują, że to dobre, ale nie najlepsze serum z tej półki cenowej – w takiej kwocie można kupić lepsze i wydajniejsze produkty. Jeśli jednak komuś zależy na tym, że zadbać o swoją cerę właśnie za sprawą serum do twarzy Kiehl’s, może to zrobić dość prosto i skutecznie. Sprawdź, co kryje w sobie ten popularny kosmetyk i dlaczego nie jest to najlepszy wybór w tej kategorii.

Recenzja serum do twarzy kiehl’s

Masz cerę matową i pozbawioną życia? Możesz sięgnąć po pielęgnacyjny koncentrat na noc Kiehl’s. To serum do twarzy, które sprawdzi się na cerze poszarzałej, ziemistej i słabo odżywionej, która wymaga rewitalizacji. Nie jest to jednak serum specjalistyczne i nie jest polecane przy poważnych problemach z cerą. Służy do standardowej nocnej pielęgnacji. Co warto wiedzieć o o jego właściwościach? Oto recenzja serum Kiehl’s.

Pojemność: 15/30/50 ml

Skład i formuła:

Producent szczyci się tym, że serum do twarzy Kiehl’s zawiera 99,8% składników pochodzenia naturalnego. To się chwali, jednak czy są to składniki, których potrzebuje nasza skóra? Dwa z nich, na których opiera się cała formuła, to: łagodzący podrażnienia olejek lawendowy (eteryczny) oraz pozyskiwany z oliwek skwalan, składnik potrzebny naszej skórze i odpowiadający dłuższe zachowanie nawilżenia. Znaczną część składu stanowi 10 naturalnych olejów, z których część to olejki eteryczne, mogące podrażniać skórę, jeśli stosowane są zbyt często.

Warto wiedzieć, że serum do twarzy Kiehl’s Midnight Recovery to tak naprawdę olejek do twarzy – nieco gęstszy niż inne tego typu produkty, przez co nie sprawdzi się na każdym typie skóry np. przetłuszczającej się.

Sposób użycia i działanie:

Stosowanie serum Kiehl’s nie jest skomplikowane i są to zaledwie dwa kroki, z którymi poradzi sobie każdy – najpierw trzeba oczyścić skórę, a następnie nałożyć na nią 2-3 krople serum i delikatnie rozprowadzić palcami na policzkach, czole i brodzie. Producent podkreśla, że olejek można stosować samodzielnie i nie trzeba nakładać na niego kremu, ale warto wiedzieć, że działanie serum będzie wtedy słabsze.

Przy odpowiednim, codziennym stosowaniu serum do twarzy Kiehl’s Midnight Recovery poprawia napięcie skóry i jej koloryt. Producent obiecuje, że te efekty pojawiają się po około 8 dniach, ale już po pierwszym użyciu cera jest bardziej promienna. Recenzenci wskazują jednak, że na te efekty trzeba czekać nieco dłużej, zwłaszcza gdy cera jest przesuszona i wyjątkowo słabo odżywiona. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że serum Kiehl’s zapewnia skórze świeżość i może stanowić dobre uzupełnienie codziennej pielęgnacji twarzy. Zalecane jest jednak stosowanie go z innymi produktami marki.

Podsumowanie:

Plusy:

  • bazuje na naturalnych składnikach pielęgnujących
  • dopasowuje się do naturalnego rytmu skóry
  • całkiem dobrze pielęgnuje i regeneruje skórę
  • zawiera naturalne olejki roślinne
  • serum jest dostępne w trzech różnych wielkościach
  • kompaktowa buteleczka z bardzo wygodną pipetą

Minusy:

  • za wysoka cena, nieadekwatna do działania serum
  • ziołowy zapach serum nie każdego może odpowiadać
  • serum przeznaczone jest do stosowania tylko na noc
8.2 Ocena

Kompozycja składników:
9
Skuteczność w pielęgnacji:
9
Łatwość stosowania:
10
Stosunek ceny do jakości:
5
User Rating: 4 (1 votes)

Zamieść komentarz

Dodaj Odpowiedź