Cienie pod oczami – jak się ich pozbyć? Domowe sposoby

Jak zlikwidować cienie pod oczami? To bardzo powszechny problem, który odbiera nam uroku. Przyczyn ich powstawania może być wiele. Najszybszą metodą ich przykrycia jest oczywiście korektor, ale on nie zażegna problemu. Dziś na Twoje cienie pod oczami padnie blady strach. Poznaj domowe metody, dzięki którym bez problemu pozbędziesz się cieni pod oczami.

Cienie pod oczami – przyczyny powstawania

  • uwarunkowania genetyczne
  • zmęczenie, stres, brak snu
  • praca przy komputerze
  • czytanie przy słabym świetle
  • brak ważnych dla organizmu witamin
  • niektóre choroby (anemia, alergie, choroby wątroby i nerek, hormony, cukrzyca)
  • nieodpowiednia pielęgnacja
  • przebarwienia słoneczne
  • kawa, papierosy i alkohol

Choć nie możesz zmienić uwarunkowań genetycznych, to oczywiście masz wpływ na pozostałe czynniki, które przyczyniają się do powstawania cieni pod oczami.

Cienie pod oczami – rodzaje

Rozpoznając rodzaj cieni pod oczami, ułatwisz sobie walkę z nimi, dlatego określ, jaki masz rodzaj cieni i zacznij działać.

  • Cienie o zabarwieniu niebieskim, fioletowym lub purpurowym – brak Ci witaminy K. Jej źródłem są zielone warzywa liściaste i kapustne. W Twojej diecie nie może też zabraknąć witamin A i C. Wypijaj też dużo wody, a także ogranicz ilości cukru i soli.
  • Cienie brązowe lub żółte – brakuje Ci witamin B6 i B12 oraz kwasu foliowego. Takie cienie to także objaw nadmiernego spożycia cukru i za małej ilości wypijanej wody. Wzbogać dietę o surowe i gotowane na parze warzywa.
  • Głębokie ciemne miejsca pod dolną powieką to także brak witaminy K i A. Dużo zieleniny, warzyw kapustnych, natek i liści, a także świeże i gotowane warzywa są Twoimi sprzymierzeńcami. Ogranicz też ilość wypijanej kawy i jak najczęściej sięgaj po szklankę z wodą. Poznaj też naturalne i domowe sposoby, które pomogą Ci uporać się z cieniami.

Naturalni sprzymierzeńcy, czyli jakie składniki zlikwidują cienie pod oczami

Skóra pod oczami jest delikatna i wymaga starannej pielęgnacji. Wspomóż ją codziennie o nią dbając i stosując dobry krem pod oczy. Sięgnij po wyciąg z kasztanowca, rumianku, miłorzębu, chabra, kawy i kakao, zielonej herbaty oraz witamin K i C.

Domowe sposoby na walkę z cieniami pod oczami

Oto garść skutecznych domowych kuracji idealnych do walki z cieniami.

  1. Okłady z zielonej herbaty – po prostu przykładaj ciepłe woreczki z zieloną herbatą do opuchniętych powiek. Zielona herbata to bogactwo polifenoli, tonizuje skórę i zwęża naczynka krwionośne.
  2. Okłady z rumianku i kasztanowca –działają przeciwobrzękowo, przeciwstarzeniowo i przeciwzapalnie. Doskonale umacniają ścianki naczyń krwionośnych. Rumianek dodatkowo łagodzi i rozjaśnia cienie oraz rozluźnia skórę.
  3. Okłady ze świeżego ogórka – okłady z plasterków ogórka to najpopularniejszy zabieg kosmetyczny, który w dodatku wciąż jest niezastąpiony w pielęgnacji cieni pod oczami!
    Ogórek rozjaśnia skórę, nawilża ją, odświeża i tonizuje. Ponadto wzmacnia naczynka i działa lekko chłodząco. plasterki ogórka możesz włożyć na chwilę do lodówki, aby były jeszcze chłodniejsze i skuteczniej usuwały cienie pod oczami.
  4. Okłady i masaż kostką lodu – chłodne okłady zmniejszają obrzęk pod oczami. Obkurczają ścianki naczyń krwionośnych, usprawniają przepływ limfy.
  5. Olej z dzikiej róży – dzięki zawartości witaminy C, wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe i rozjaśniające. Zawiera tez inne witaminy: A, E i witaminy z grupy B. Olejek doskonale rozjaśnia cienie, zmniejsza obrzęki i dba o delikatne ścianki naczyń krwionośnych.
    pękaniu naczyń krwionośnych.
  6. Woda różana – okłady z wody różanej rozjaśniają cienie i przywracają cerze zdrowy koloryt. Woda różana – podobnie jak olejek – wzmacnia naczynka krwionośne i ma działanie przeciwzmarszczkowe.